Streszczenie Sezonu 3

Akcja sezonu rozpoczyna się trzy miesiące po zakończeniu sprawy morderstwa Mesta i zamordowaniu Ur. Lucy i Natsu nadal żyją jak małżeństwo, choć nocne wypady Natsu stają się coraz częstsze. Podczas jednego takiego razu wychodzi na jaw, że Natsu, Gajeel, Wakaba, Makao, Gray i Laxus należą do gangu, zwanego „Siedmioma Smokami”. Podczas spotkania okazuje, że Lucy zna prawda, a jej wspomnienia powróciła kilka miesięcy wcześniej, kiedy wybuchł pożar w bibliotece. Wychodzi na jaw, że gangowi pomagała Virgo, Laxus zdobył przepustkę do Varii i chce zabić ojca, a Gray pragnie na własną rękę szukać mordercy Ur. Lucy przyznała także, że to ona zabiła własną matkę. Odbywa rozmowę z Natsu o tym, co się wydarzyło w ich życiu z punktu widzenia działań Igneela. Natsu wyznaje Lucy cicho miłość, tak że ona go nie słyszy. Pokazuje jej tajemną skrytkę, a Lucy nie ukrywa, że wiedziała o niej wcześniej, również o zakrwawionej sukience, w którą była ubrana w dniu śmierci Amelia.
Gray prowadzi śledztwo na własną rękę, nie prosząc nikogo o pomoc. Dociera do mieszkania Ur, w którym znajduje tajemnicze zdjęcia. Słyszy, ze ktoś wchodzi i przeszukuje mieszkanie. Chowa się i słyszy, że to któryś z Dragneelów wydał polecenie. Kiedy Grayowi udaje się uciec, sprawdza tajemnicę zdjęcia i odkrywa pośmiertną wiadomość od Ur (jej dziecko zostało porwane, pracowała dla rządu Pengrande i to ona była szczurem). Gray idzie rozmawiać z ojcem, każąc wyznać prawdę. To Silver doprowadził do zabrania Ultear, sam prowadził nielegalne interesy oraz powiedział, co się wydarzyło w stolicy Pengrade, zanim Natsu został poczęty. Boi się, ze Zeref będzie chciał go zabić.
Igneel ogląda dawne zdjęcia, gdy Natsu i Lucy byli jeszcze dziećmi. Wiele wspomina i mówi, że Lucy była bardziej jego córką niż Judea. Dodatkowo przyznaje, że zrobił je tym samym aparatem, na którym były fotografie przedstawiające zmarłą Laylę.
Gray spotyka się z Lectorem, prosząc go o współpracę w poszukiwaniu mordercy Ur. Wie, że nie może już nikomu zaufać. Przypomina sobie, że Lucy doprowadziła do powstania jego blizny na czole. Z Lectorem spotyka się w kawiarni, lecz tam zostaje otruty i widzi Erzę, choć ta znikła przed trzema miesiącami. Wcześniej dowiaduje się, ze podejrzanym o śmierć Ur jest mężczyzna o fioletowych włosach.
Levy pracuje jako wolontariuszka w domu spokojnej starości, gdzie opiekuje się przede wszystkim panią Genowefą. Kobieta opowiada jej o swoim życiu, a Levy niechętnie jej słucha. Jednak dziewczyna wyznaje staruszce, co ją trapi i dlaczego zdecydowała się na pomoc dla osób starszych. Po pracy idzie do rezydencji, próbując znaleźć odpowiedzi na intrygujące ją pytania. Znajduję teczkę w ukrytym miejscu zawierającą szczegółową dokumentację jej leczenia. Okazało się, że miała zapomnieć o wszystkim, gdyż pamiętając była wrakiem człowieka. Jej psychiatrą był Scorpio, który sprawił, że wyparła wspomnienia.
Gray budzi się w szpitalu, gdzie jest przy nim Lector. Decyduje się na pójście do szkoły, w której spotyka dwójkę nowych uczniów. Okazuje się, że są nimi Sting i Rogue, którzy byli przyjaciółmi Lucy za młodu. Sting posiada figurkę, którą podobno wymienił z Lucy.
Lector przyznaje, że tylko manipuluje Grayem, a także współpracuje z Stingiem i Rogue. Ich celem jest zdobycie figurek, które posiadają Lucy, Gray i Natsu.
Natsu i Lucy wracają do domu, kiedy chłopak dostaje wiadomość od „mężczyzny o fioletowych włosach”, który chce wyjawić mu okoliczności śmierci Amelii. Natsu idzie na spotkanie, wbrew sprzeciwu Lucy. Kiedy dociera, dowiaduje się, że śmierć matki nie była przypadkowa. Kobieta mogła albo sama zginął, albo zabić Natsu. Wybrała pierwszą opcję. Za wszystko byli odpowiedzialni ludzie z Pengrade, a Igneel tylko spełnił prośbę kobiety, tak żeby wyglądało na zabójstwo. Na nieszczęście okazuje, że Gray podejrzał tę rozmowę za sprawą Lectora.
Lector w tym czasie spotyka się z Aquarius, która boryka się z wyrzutami sumienia. Kiedy dochodzi do konfrontacji, przyznaje, że należała do Rajskiej Wieży, ale z niej uciekła. Lector tłumaczy jej, że to nie przypadek, że akurat te 3 kobiety (sprawa Deliory) i tych 3 mężczyzn (pożar w fabryce Knightwalkerów) zmarło. Wymienia ich imiona i okazuje się, że to osoby z dwunastki „znaków zodiaku”. Ucieka i dzwoni do Scorpio, by go ostrzec. Spotykają się i wyznaje mu prawdę, choć rozmowa schodzi na temat Lucy, figurek, dwunastki. Aquarius ucieka, szuka w domu prawdy, ale z rana otrzymuje wiadomość, która niszczy jej życie: Deliora zabił rodziców Graya, zginął Scorpio, Ivan Dreyar i Makarov Dreay zaginął.
Gray po zobaczeniu Natsu z tajemniczym mężczyzną, dochodzi do wniosku, że nie może już nikomu ufać. Dociera do domu, zastaje tam ciszę. Okazuje się, że cała jego rodzina została zamordowana przez Deliorę. Sprawca wciąż znajduje się w rezydencji w gabinecie jego ojca. Deliora popełnia samobójstwo, kończąc swoje życie słowami „E.N.D… Zapamiętaj, on cię pozdrawia”. Graya zabiera z domu policja, przede wszystkim Lector. Juvia jest przy chłopaku, jako jedyna mogąc go uspokoić. Nikogo innego nie chce widzieć. Zostaje uśpiony, kiedy budzi się, jest przy nim Juvia. Tłumaczy mu cała sytuację i to, że Aquarius została jego adwokatem. Potem dociera Lector na krótką rozmowę. Potem wpada Aquarius i każe wszystkim spadać. Udaje się z Grayem do kawiarenki na rozmowę. Tak wyznaje mu cześć prawdy na temat Layli, jak chora była i skrzywdziła Lucy. Pokazuje mu akta, które gromadziła przez lata. W tym czasie rozlegają się strzały. Wszyscy chowają się przed nimi i w tym czasie akta zostają skradzione. Ruszają w pościg za złodziejem, lecz powodują wypadek samochodowy, w którym giną niewinni. Gray coraz bardziej się załamuje, spotyka La Pradleya, który wpaja mu kolejne kłamstwa. Choć naprawdę jest on księciem Pengrande i bratem Amelii. Wysiada z auta i, jedyne co mu zostaje, to zadzwonić do Lyona. Nikomu już nie ufa i nie chce. Przyjeżdża Lyon. Trochę biją, kłócą, lecz w końcu zostają zaatakowani i muszą uciekać. Niestety trafiają w pułapkę, padają strzały i Lyon ginie.
Lucy pozostała już sama jako człowiek klubu. Wchodzi do ich dawnego pokoju i może tylko rozmyślać nad sensem swojego życia i nad tym, co jej pozostało. Do dawnego klubowego pokoju przychodzi Happy, który współczuje Lucy. Dziewczyna jest świadoma, że Happy też nie jest tym, za kogo się podaje. Nauczyciel odchodzi, a Lucy przypadkowo znajduje dziennik Zerefa, w którym są szczegółowe informacje o tym, co chłopak chce uczynić. Szczególnie pisze o Silverze Fullbusterze, o Natsu, Lucy i Siedmiu Smokach. Zabiera dziennik i ucieka, potrzebując chwili na zrozumienie, o co w tym wszystkim chodzi. Wybiega ze szkoły, lecz na drodze spotyka Zerefa, który pragnie podarować jej kwiaty w ramach przeprosić. Trzyma palec na spuście, ale na szczęście nie musi używać broni. Zeref wyznaje jej, że to „Acnologia stoi za wszystkim”. Pokazuje jej zdjęcie i okazuje się, że Lucy i Mavis są do siebie podobne. Zeref zwierza jej się i mówi, że kochał Mavis. Pamiętnik znalazła, bo Happy go podłożył. Tłumaczy, że to nie on zabił Fullbusterów. Po raz kolejny pada nazwa „Fairy Tail”. Mówi, że Lucy posiada wiedzę, która może to wszystko zakończyć. W ostatniej chwili daje jej kartkę z ostrzeżeniami:
345 764 098
Jesteś śledzona.
Happy to przyjaciel.
Gray zabije Natsu.
Na kilku zdaniach kończyła się wiadomość. Jednakże prędko odwróciła ozdobną kartkę i znalazła na jej powierzchni kolejny ciąg słów
Uważaj na rezydencję.
W policji są szczury.
Nie ufaj Aquarius.
Przy Grayu jest zdrajca – zabij go.
Ktoś ją zaczyna gonić, musi uciekać do opuszczonej fabryki. Atakuje ją dwóch mężczyzn, jednego z nich prawie zabija. Jednak mdleje i następnego dnia budzi się w kryjówce doktora Henry’ego – obrzydliwym miejscu niemal dla bezdomnego. Opowiada jej o planie Acnologii i tym, że jej los jest przesądzony.  Chwali ten „genialny” plan. Tłumaczy, że END to litera oznaczająca każdą z trzech osób, które ma strzec ostatniego członka rodziny królewskiej Pengrande, którzy zostali zamordowani podczas I wojny światowej - Zeref, Igneel i Acnologia. A jednym z dawnych END była matka Lucy. La Pradley to Acnologia. Lucy wychodzi z kryjówki, próbując dostać się do rezydencji Fullbusterów i powstrzymać Graya. Po drodze zdaje sobie sprawę, że Lector jest zdrajcą i tylko manipulował Grayem.
Gray ponownie budzi się w szpitalu, tym razem przychodzą do niego z wizyta Sting i Rogue, którzy go uwalniają. Ucieka ze szpitala i udaje się do własnego domu, do którego postanawia zwabić w pułapkę Natsu. Dragneel daje się w nią zwabić, wcześniej jednak martwi się o Lucy, która nie wróciła do domu. Bez chwili zastanowienie biegnie do Graya, lecz tam wpada w pułapkę. Okazuje się, że Gray wygląda strasznie, schudł i nie jest dawnym człowiekiem, którego znał. Gray próbuje wyciągnąć informacje od Natsu, ale ten nic nie wie. Przybywa Lucy i odkrywa, że Gray był truty, miał przez to zwidy i halucynacje. Nie potrafił odróżniać prawdy od fikcji. Lucy gra na zwłokę, wyjawiając Grayowi częściowo prawdę. Zaczyna się gra słów i każde próbuje przekonać pozostałych o swojej racji. W końcu Lucy mówi, co się wydarzyło z Ur i z innymi, a także zdradza sekret Lectora – to, że jest szpiegiem.  Przychodzą Sting i Rogue, którzy zaczynają się kłócić. Rogue rozumie, że byli manipulowani, tak jak Gray. Jednak nic nie przekonuje Graya, celuje do Natsu i w ostatniej chwili przed strzałem powstrzymuje go Juvia, jedyna osoba, której jeszcze słucha. Próbuje go przekonać, że zemsta na niewłaściwych osobach jest zła i sama to doskonale rozumie. Prosi go, błaga, a w końcu mówi, że pomogą mu razem z Lyonem. Okazuje się, że to Lyon cały czas szukał zemsty na Grayu, chciał go zniszczyć za to, co się wydarzyło lata temu. To Lyon najwięcej stracił i wycierpiał przez to, co wydarzyło się w przeszłości. Nawiązuje się walka, Sting zostaje ranny, a ostatecznie Lucy zabija Lyona. Lucy każe wszystkim wyjść, przekonuje Graya do swoich racji i, ostatecznie, prosi Lisannę o przysługę. Chce zniszczyć wszystko, co związane z Fullbusterami, czego życzył sobie Silver. Znajduje zapalnić w pomieszczeniu, w którym zginął, i dom staje w płomieniach. Następnego dnia Gray leży w szpitalu, a opiekę nad nim sprawuje Juvia. Postanawia, że muszą wyjechać i zostawić za sobą wszystko, co ich tutaj spotkało.
Levy próbuje odkryć prawdę, kim tam naprawdę jest Gajeel, i co się wydarzyło, gdy była dzieckiem. Nadal pracuje jako wolontariuszka i podczas jednej ze zmian, okazuje się, że dostaje wiadomość od Gajeela na temat spotkania. W końcu postanawia pójść do ojca. Ten jednak nie chce nic jej powiedzieć. Zła wychodzi. Idzie do matki, licząc, że ta ją wesprze, lecz podsłuchuje tajemniczą rozmowę, przez którą dowiaduje się, że matka współpracuje z Acnologią i ma ją zabić.  Jest załamana, wraca do domu, a tam się okazuje, że jej ojca zabrała karetka – miał atak. Policja podejrzewa, że nie było to dziełem przypadku. Niestety McGarden umiera. Levy nie wie, co ma robić. ShenLong umiera, a ona jest pogrążona w żałobie. Postanawia spotkać się z Gajeelem na cmentarzu i tam dowiaduje się, że Gajeel wyjeżdża na wojnę. Metalicana to naprawdę jego ojciec, ale on nie jest Gajeelem. Gajeel został popchnięty przez Levy na ulicę i tam został potrącony przez samochód.  Levy po raz pierwszy odnajduje spokój, a poczucie winy znika. Obiecuje poczekać na Gajeela dwa lata, gdyż wie, że coś do niego czuje. Kończą rozmowę pocałunkiem.
Levy wraca do domu i tam zastaje pakującą się matkę. Daje jej odejść, gdyż wie, że tylko w ten sposób żadna z nich nie zginie. Gajeel faktycznie zwraca ukradzione pieniądze, a środki z polisy McGardena trafiają na konto. Levy postanawia ratować ShenLong, ale i stworzyć nowe Fairy Tail. Jet i Droy zdradzą Levy, że jej ojciec był właścicielem District Hell. Dziewczyna zbiera wszystkich w upuszczonym dworcu kolejowym, gdzie ma siedzibę „Siedem Smoków”. Przybywa nawet Gildarts, Happy, Sting i Rogue. Tam ostatecznie wszyscy dochodzą do pojednania i powstaje nowe „Fairy Tail”.

W Varii przebywa Laxus, który od Mard Geera (sługi Zerefa) dostaje informacje na temat miejsca pobytu jego ojca i tego, co dokładnie ma zrobić. Decyduje się zabić własnego ojca w imię wyższego dobra. Ich rozmowę słyszy Mirajane, która również dostaje wskazówki na temat miejsca pobytu Lisanny. Następnego dnia oboje przybywają do dawnego pałacu. Okazuje się jednak, że strażnicy zostali zabici, jak również sam Ivan Dreyar. Mirajane nie stosuje się do wskazówek i to doprowadza do tego, że zostaje oskarżona o zabicie Ivana, przywódcy rewolucji w Varii. Okazuje się, że Lisanny nie było już od dawna w Varii, a wszystko było spiskiem ze strony Jackala. Laxus dociera do pokoju Ivana wcześniej od Mirajane, ale przez przypadek odkrywa tajne przejście. Chce się wydostać, gdy zdaje sobie sprawę, że to Mirajane jest w tym pokoju. Jednak ktoś go usypia. Mard jest wściekły na Jackala, ale go nie zabija. Wie, że Zeref (nowy przywódca Varii) będzie chciał uwolnić Mirajane, bo nie zabija niewinnych. Dlatego zostawia uśpionego Laxusa w piwnicy, a sam udaje się na plac. Widzi egzekucję Mirajane, która dochodzi poprzez ingerencję Jackala. Jackal z własnego widzimisie zabija kobietę, co doprowadza Marda do ostateczności. Sam zabija Jackala, a Laxusa postanawia dać na front, do wojska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Byłeś? przeczytałeś ?
Zostaw ślad po sobie.
Dla ciebie to tylko chwila, a dla mnie kamień z serca, że zostawiłeś komentarz :)