Mapy

aby zobaczyć opis, najedź na obrazek (nie wszystkie tak działają)

ZIEMIA
Współczesne rozmieszczenie krajów Ziemi było determinowane licznymi wojnami, które nawiedziły ten świat. Największy wpływ miała I, II i III Wojna Świata, w których m.in. Varia, należąca wcześniej do Pengrande, stała się niepodległym państwem, Bellum pochłonęło większą cześć terenów Erg i Pengrande, a samo Pengrande straciło ok. 40% swoich ziem w wyniku przedostatniej wojny.
Choć większość wydarzeń ma miejsce w Fiore, to niewątpliwym jest, że ogromny wpływ na wydarzenia w tymże kraju mają ruchy polityczne Varii i Pengrade, które nie zwiastują niczego dobrego.

Według większości bohaterów obecna sytuacja na świecie może doprowadzić do wybuchu kolejnej wojna, która będzie w skutkach dużo poważniejsza od poprzednich – choć są to tylko spekulacje, to anomalie w postaci walk o tron Pengrade, rewolucji w Varii czy problemów ekonomicznych Korotheo i Bosco są na tyle podejrzane, by wziąć na poważnie ostrzeżenia. 

MAGNOLIA
Jedno z miast Fiore, w którym ma miejsce większość wydarzeń z opowiadania.
Choć do początku XX wieku to małe miasteczko portowe nie miało zbytniego wkładu w gospodarkę kraju, to po założeniu szkoły przez Mavis Vermilion stało się jednym z najbardziej rozwijających się na całym świecie. Obecnie jest uznawane za najbogatsze miasto świata.
Oficjalnie prezydentem jest Makarov Dreyar z racji bycia dyrektorem Szkoły nr 1, choć nieoficjalnie władzę sprawuje rodzina Dragneelów na czele z Igneelem.

Zabytki: stara rezydencja na granicach Immortal District, zabytkowy kościół z połowy XVI wieku, dawny budynek Szkoły nr 1, katakumby, dawny dworzec kolejowy – obecnie niszczeje w District HellCITY CENTER
Najbogatsza i największa dzielnica Magnolii, w której mieszka m.in. Nastu Dragneel i jego przyszła żona. To właśnie w niej znajduje się najbardziej renomowana szkoła dla bogaczy.
Choć wydaje się, że jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie dzięki ochronie, to w rzeczywistości w ciągu jednego dnia przynajmniej jedna osoba zostaje zamordowana, co najmniej dwie popełniają samobójstwo, a cztery osoby zostają uznane za zaginione.
CENTRAL PARK
Ciche i spokojne miejsce, które znajduje się niedaleko City Center.
Choć znajdujący się tam park nie jest zbytnią atrakcją, to stojące obok centrum handlowe już tak. Dziesiątki tysięcy ludzi specjalnie przyjeżdża rocznie w to miejsce, by móc się zaopatrzyć w najlepsze marki istniejące na rynku.
To tutaj po raz pierwszy spotykają się Natsu i Lucy.
DISTRICT HELIOS
Słoneczna dzielnica, w której znajduje się największy wieżowiec w całym mieście.
Choć w zasadzie się niczym nie wyróżnia, to jej „właściciel” jest dość charakterystyczną personą, która ma wpływy na całym świecie. Dawny generał, mistrz jednego z rodziców głównych bohaterów, yakuza grupy „ShenLong” i ukochany tatuś pewnej bohaterki.
Ciekawostka: to właśnie tutaj powstała pierwsza fabryka Fairy Tail
MAGNOLIA CITY
Największe centrum sportowe, które mieści się w zachodniej części dzielnicy.
Właśnie w niej znajduje się większość fabryk należących do właścicieli z całego kraju. M.in. rodzina Knightwalker posiada tutaj największy ze swoich zakładów, który decyduje o bankructwie lub bogactwie całego przedsiębiorstwa.
IMMORTAL DISTRICT
W tej części Magnolii znajduje się jedyny kościół rzymsko-katolicki i cmentarz, na którym pochowana jest matka Natsu.
Najpiękniejsza i najcudowniejsza policjantka, do której obowiązków należy stanie na straży prawa, razem z innymi pracownikami spędza godziny nad rozwiązywaniem spraw na komisariacie nr 5. A przy okazji czyż nie może być to ciotka jednego z naszych bohaterów?
MAGNOLIA VILLAGE
Świeże powietrze, spokój i cisza – idealne miejsce, by przeżyć ostatnie lata życia na emeryturze, rozkoszując się równocześnie atmosferą i nieziemskim jedzeniem dwóch, dawnych miliarderów.
CHINATOWN
Jedna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic, w której nie trudno o kłopoty.
Handlarze narkotyków, prostytutki, nielegalny handel, ogromny odsetek popełnianych przestępstw… I choć tak ogromna ilość wad odrzuca od wejścia do tej części miasta, wielu nie widzi w tym przeszkody, gdy potrzebuje „pomocy”.
DISTRICT HELL
Miejsce dla ofiar losu, które straciły wszystko.
Nikt się z nikim nie liczy. Nie istnieje tu coś takiego jak prawo. I choć Magnolia jest uznawana za jedno z najbogatszych miast świata, to większość ludzi po prostu wyrzuca z pamięci istnienie takiej dzielnicy.
Część, do której niewielu jest gotowych jest wejść. Oprócz członków siedziby gangu…

SZKOŁA NR 1
Miejsce, do którego uczęszczają dzieci z bogatych, wielopokoleniowych rodzin.
M. In. Dragneel, McGarden, Knightwalker


SZKOŁA NR 2
Druga część tego samego terenu co szkoły nr 1, lecz należą do niej uczniowie, których rodziny tymczasowo zdobyły majątek. Czyli zdobyli pozycję w ciągu ostatniego czasu.
SALA MUZYCZNA
Bardzo ważne miejsce dla Natsu, do którego raz zaprowadził Lucy.


SALA LEKCYJNA
Wygląd sali, w której uczą się wychowankowie każdego dnia. Mimo skromnego wyglądu, są wyposażone w najnowszy sprzęt, który ułatwia prowadzenie zajęć każdemu profesorowi.


SALA KLUBU
Miejsce spotkać klubu „Paranormal Activity”, które znajduje się w starym budynku szkoły nr 1. I choć wygląd odrzuca, to kryje w sobie żyłę złota w postaci tajemnicy. 


BIBLIOTEKA
Zagadkowe miejsce, w którym (jak podaje legenda) straszy duch młodej dziewczyny.
Najbardziej znienawidzona część szkoły, przez co rzadko spotyka się wewnątrz żywą duszę.


STOŁÓWKA
Przepiękne pomieszczenie… do momentu, w którym zaczyna się przerwa śniadaniowa. Krzyki, głośne rozmowy, zaduch i tłumy nie pozwalają się napawać chwilą odpoczynku.

SIEDZIBA GANGU
Miejsce owiane tajemnicą, gdzie wstęp mają jedynie członkowie gangu.
Siedziba powstała na opuszczonym dworcu kolejowym.


2 komentarze:

  1. ,,A do kogo należy ta cudowna restauracja?"
    Stawiam na Macao i Wakabe ;3

    OdpowiedzUsuń

Byłeś? przeczytałeś ?
Zostaw ślad po sobie.
Dla ciebie to tylko chwila, a dla mnie kamień z serca, że zostawiłeś komentarz :)