Postacie

ZAKŁADKA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY
CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Lucy Heartfilia
Wiek : 17 lat
Data urodzin: 1 lipca 1983 roku
Informacje: Córka biznesmena, Jude Heartfilii. Dziewczyna, która nigdy wcześniej nie uczęszczała do szkoły przez przekonania swojego ojca. Uwielbia seriale miłosne i zagadki. Jest osobą niezwykle ciekawską, która nie wstydzi się wtykać nosa w nie swoje sprawy. Ma swoją mroczną stronę, która dość rzadko się ujawnia.  
Historia: Gdy miała dziesięć lat, straciła matkę, podczas ucieczki z Pengrande. W tamtym właśnie czasie straciła całą pamięć, dlatego jej wspomnienia sięgają jedynie do lipca 1993 roku.
Natsu Dragneel
Wiek : 19 lat
Data urodzin: wiadomo tylko, że urodził się w 1981 roku
Informacje: W zasadzie cichy i spokojny chłopak, który niezbyt lubi towarzystwo dzień. Wśród przyjaciół energiczny i zabawny dzieciak, któremu towarzyszy cięty język. Ogromny fan anime i mang. I choć jego charakter może wydawać się dziwny, to w rzeczywistości skrywa on swoje prawdziwe oblicze.
Historia: Do dwunastego roku życia żył z matką w Magnolii, jednak po wydarzeniach z lipca 1993 roku przeniósł się do stolicy Fior, Crocus. Tam żył przez kilka miesięcy z ojcem, lecz później został odesłany z powrotem do Magnolii, gdzie opiekowali nim się Makao Conbolt, Wakaba Mine i jego żona.
 
Erza Scarlet
Wiek : 19 lat
Data urodzin: wiadomo tylko, że urodziła się w 1981 roku
Informacje: Nerwowa nastolatka, która kocha się popisywać. I choć jest w wieku Natsu i Graya, to musi chodzić z rocznikiem o dwa lata młodszym do klasy. Uwielbia wszelkiej rodzaje bronie, dzieła sztuki i pamiątki historyczne.
Historia: Do dwunastego roku życia mieszkała w sierocińcu Rajska Wieża, w Pergrande w którym miała bliskiego przyjaciela Jellala. Jednak przez wybuch Czwartej Wojny Światowej i poświęcenie Fernandesa musiała uciekać do Fiore na „Ostatnim Statku Towarowym”. Gdy dotarła do celu została przygarnięta przez rodzinę Scarlet, którzy stracili córkę, podobną do Erzy, o tym samym imieniu.
 
Gray Fullbuster
Wiek : 19 lat
Data urodzin: 13 stycznia 1981 roku
Informacje: Rówieścik Natsu, który jest dość nieufny wobec nowopoznanych osób. Zadufany w sobie, sądzi, że wszystko wie najlepiej, jednak jest dobrym przyjacielem i towarzyszem do rozmowy. Ma spore problemy z kobietami. Uwielbia spędzać czas, pomagając swojej ciotce w pracy.
Historia: Jego rodzina mocno się wzbogaciła po Drugiej Wojnie Światowej. W dzieciństwie był blisko z pewnym chłopcem i dziewczynką, jednak po upadku rodzin przyjaciół, rodzice Graya zabronili mu się spotykać z „pospólstwem”.  

Levy McGarden
Wiek : 17 lat
Data urodzin: 5 sierpnia 1983 r.
Informacje: Rówieśniczka Lucy. Miła i słodka dziewczyna, która pod warstwą pozorów kryje prawdziwego demona. Mały Rozpruwacz czy Mikra Apokalipsa to tylko jedne z jej przezwisk. Kocha czytać książki i rozmawiać z Lucy. Jest jednak bardzo zadufaną osobą, która wierzy, że wszystko kręci się wokół niej, choć nie jest tego do końca świadoma.
Historia:  Od zawsze mieszkała w Magnolii. W dzieciństwie przyjaźniła się z chłopcem z sąsiedztwa, lecz ten musiał wyjechać z rodzicami za granicę. Nieznane są jego dalsze losy.
Gajeel Redfox
Wiek : 19 lat
Data urodzin: wiadomo tylko, że urodził się w 1981 roku.
Informacje: Chodzi on do Szkoły nr 2 w Magnolii.  I choć jest o dwa lata starszy od Juvii, to tak samo jak w sytuacji Erzy, uczęszcza on na zajęcia z młodszym rocznikiem. Ogromny mięśniak, który wyraźnie nienawidzi Levy, choć z czasem zauważa się, że ma on ku temu jakiś powód. Uwielbia walkę wręcz i wygląda jak prawdziwy syn yakuzy.
Historia: Do stolicy Varii przeniósł się krótko po rozpoczęciu IV Wojny Światowej. Jego wcześniejsze losy nie są znane. Żył na innym kontynencie do momentu, w którym jego rodzina niezwykle się wzbogaciła. Wtedy też przeprowadził się do Magnolii.

Juvia Loxar
Wiek : 17 lat
Data urodzin:  13 stycznia 1983 r.
Informacje: Chodzi do Szkoły nr 2. Jest zafascynowana jednym z uczniów szkoły nr 1. Jej jedynym pragnieniem jest zniszczyć obietnicę, którą złożyła pewnej osobie w dzieciństwie i zabić tym samym ludzi, którzy przyczynili się do jej cierpienia.
Historia: Gdy była mała przyjaźniła się z dwoma chłopcami, których rodzice byli wspólnikami jej rodziny. Jednak po III Wojnie Światowej zostali okrutnie potraktowani przez przyjaciół i musieli się przenieść do slumsów w stolicy Pengrande. Powrócili dopiero we wrześniu 2000 roku. 

Lisanna Strauss
Wiek : 17 lat
Data urodzin: 10 maja 1983 r.
Informacje: Ma przepiękny głos. Należy do zespołu Edolas, który znany jest na całym świecie. Głośna, zakochana w sobie dziewczyna, która kryjąc za maską prawdziwą twarz, potrafi niejednej osobie namieszać w głowie.
Historia: Po śmierci bliskiej jej osoby wyjechała razem z rodzeństwem w dwuletnią trasę koncertową. Powróciła z niej dopiero w październiki 2000 roku.
Mavis Vermilion
Wiek :  Obie nie żyją
Data urodzin: ???
Informacje: O pierwszej Mavis niewiele wiadomo, natomiast druga była ukochaną Zerefa. Słodką i uroczą dziewczyną, która nie posiadała zbyt wielu przyjaciół, jednak była w stanie walczyć o tym, których kochała.
Historia: Jest wiadome, że żyły dwie Mavis. Jedna z nich na początku XX wieku, natomiast druga przy jego końcu. Były to babcia i wnuczka.  
Jellal Fernandes
Wiek : 19 lat
Data urodzin: wiadomo tylko, że urodził się w 1981 roku
Informacje: Był bliskim przyjacielem Erzy, jednak po wybuchu wojny poświęcił się, by ją ratować. Niewiadomo, czy żyje.
Historia: Do dwunastego roku życia mieszkał w Rajskiej Wieży. Kiedy wybuchła IV Wojna Światowa, został jako ostatni podczas rzezi. Nikt nie wie, czy przeżył strzelaninę.
Zeref ***

Wiek : 17 lat
Data urodzin:  ??? 1983 r.
Informacje: Dawniej spokojny chłopak, który bał się kontaktu z ludźmi, teraz bezlitosny człowiek, widzący we wszystkich swoich wrogów. Jego jedynym celem jest pomścić ukochaną i nie zawaha się użyć wszystkich, dostępnych mu środków.
Historia: Synem prostytutki, która oddała go za wygodne życie. Przez większość swojego dzieciństwa mieszkał w Crocus, dopiero mając 13 lat przeniósł się do Magnolii, gdzie poznał miłość swojego życia.
Happy ***
Wiek : 30 lat
Data urodzin: 13 marca 1970 r.
Informacje: Zabiegany nauczyciel, który jest zakochany bez wzajemności w Carli. Jego najlepszym przyjacielem jest Natsu, przez co często wspólnie robią wypad na ryby. Kochany profesor, który pozornie wydaje się być najbardziej szczerym człowiekiem na świecie.
Historia: Ze swojej poprzedniej pracy został zwolniony, lecz szybko znalazł nową posadę jako nauczyciel w Szkole nr 2
Igneel Dragneel
Wiek : 36 lat
Data urodzin: 15 sierpnia 1964 r.
Informacje: Ojciec Natsu, szef mafii, jeden z następców tronu Fior. Zabójczy człowiek, z którym spotkanie nigdy nie kończy się dobrze. Nie przebiera w środkach. Jest w stanie dokonać wszystkiego, by tylko dojść do celu.
Historia: Był tym, który skrzywdził księżniczkę Amelię i porwał ją do Fiore, gdzie następnie przytrzymywał i ostatecznie zabił.
Flame ***
Wiek : 35 lat
Data urodzin:  18 września 1965 r.
Informacje: Wierny sługa Igneela, jego najlepszy przyjaciel, któremu może ufać bezgranicznie.
Historia: Nieznane są okoliczności, w których się poznali z Igneelem, a także kim on w zasadzie jest.
E.N.D.
Wiek : ???
Data urodzin:  ???
Informacje: Nieznany szef organizacji, który ujawnia się od II Wojny Światowej. Tajemniczy, nieuchwytny przestępca, który wciąż pozostaje w cieniu.
Historia: Pierwsze wzmianki o tym człowieku pochodzą z okresu po II Wojnie Światowej.
Acnologia
Wiek : 37 lat
Data urodzin:  18 stycznia 1965 r.
Informacje: Niewiele wiadomo, kim jest ten człowiek. Jest równie bezlitosny i bezwzględny jak Igneel i tak jak on dąży do celu, nie przebierając w środkach.
Historia: Tajemniczy człowiek, który pomógł grupie z Fior zgwałcić Amelię, pozwalając dostać się do pałacu. Obecnie przebywa w Magnolii.


5 komentarzy:

 1. tylko tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Na pewno jest wiadome, że żyły dwie Davis. 

  " nie powinno być Mavis? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A oczywiście, że powinno być ;) Kiedyś zauważyłam, ale myślałam, że poprawiłam!

   Usuń
 3. Usuń zdjęcia dodanych bohaterów. Lepiej ich sobie wyobrażać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za sugestie, jednak niektórzy chcieli, by ich dodać, więc chyba zostaną :)
   I masz na myśli te osoby, które w pierwotnej wersji były nieludźmi?

   Usuń

Byłeś? przeczytałeś ?
Zostaw ślad po sobie.
Dla ciebie to tylko chwila, a dla mnie kamień z serca, że zostawiłeś komentarz :)